logo
Home Projekty Zakończone Przedsiębiorczość w praktyce Projekt "Przedsiębiorczość w praktyce"

Projekt "Przedsiębiorczość w praktyce"

Drukuj PDF

Projekt "Przedsiębiorczość w praktyce" realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej .

Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie we współpracy z Oddziałem ZUS, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Oddziałem NBP i Izbą Skarbową w Rzeszowie zaprasza wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z woj. podkarpackiego do udziału w pilotażowym konkursie, który rozpocznie wieloletni projekt edukacyjny w zakresie kształtowania praktycznych umiejętności ekonomicznych.

 

To pierwsza tego typu szeroka akcja w ramach Społecznej Podkarpackiej Akademii Najlepszych Praktyk,  kierowana do uczniów  szkół ponadgimnazjalnych, której podstawowym celem będzie wyposażenie uczniów w  praktyczne umiejętności rozliczania się z tytułu podatków, korzystania z programu Płatnik ZUS, korzystania z produktów bankowych, pozyskiwania kapitału, zakładania i prowadzenia biznesu  oraz aktywności na rynku pracy.
W kolejnych latach, w ramach projektu przewidywane są warsztaty prowadzone przez specjalistów, krajowe i zagraniczne wyjazdy szkoleniowe, materiały dydaktyczne dla nauczycieli i uczniów oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Planowany na rok szkolny 2015/2016 projekt "Przedsiębiorczość w praktyce", realizowany będzie przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku i Zespołem Szkół nr 2 w Rzeszowie. Projekt przebiegał będzie dwustopniowo. Partnerami projektu będą ponadto Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Izba Skarbowa, Wojewódzki Urząd Pracy i NBP Oddział w Rzeszowie.

I etap:

Uczniowie uczestniczyć będą w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich. Otrzymają też dostęp do szczegółowych  materiałów informacyjnych dotyczących zagadnień konkursowych. Na ich podstawie raz w miesiącu wykonywać będą pracując w grupach,  krótkie zadania praktyczne.

Warsztaty i zadania konkursowe dotyczyć będą:

Moduł I: Pozyskiwanie kapitału na rozpoczęcie działalności. Wypełnianie wniosku o dofinansowanie ze środków  Funduszu Pracy

Moduł II: Porównywanie ofert banków, obliczanie rzeczywistego kosztu kredytu, wypełnianie wniosku kredytowego

Moduł III: Zgłoszenia działalności gospodarczej do CEiDG lub KRS oraz zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych

Moduł IV: Rozliczenia z tytułu podatków

Uczniowie, których prace zostaną najwyżej ocenione  wezmą udział w II etapie tego konkursu

II etap: wojewódzki

  • Opracowanie biznesplanu przedsięwzięcia rozwiązującego istotny problem lokalny
  • Test (wykonywany indywidualnie przez każdego uczestnika, punkty zdobyte przez członków zespołu są sumowane)
  • Prezentacja biznesplanu
Poprawiony: środa, 25 listopada 2015 13:32  
English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś298
mod_vvisit_counterWczoraj450
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1873
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu3705
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12833
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu19767
mod_vvisit_counterOd początku2205251

Online (ostatnie 20 minut): 6
Twój nr IP: 3.236.214.224
,
Dzisiaj jest: Cze 23, 2021


Chcesz zobaczyć Wystawę
KLIKNIJ !!!NASI PARTNERZY