logo
Home Projekty
Projekty

Projekt "Przedsiębiorczość w praktyce"

Drukuj PDF

Projekt "Przedsiębiorczość w praktyce" realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej .

Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie we współpracy z Oddziałem ZUS, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Oddziałem NBP i Izbą Skarbową w Rzeszowie zaprasza wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z woj. podkarpackiego do udziału w pilotażowym konkursie, który rozpocznie wieloletni projekt edukacyjny w zakresie kształtowania praktycznych umiejętności ekonomicznych.

Poprawiony: środa, 25 listopada 2015 13:32 Więcej…
 

Erasmus1

Drukuj PDF

Projekt "Wsparcie rozwoju zawodowego uczniów technikum" jest realizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie we współpracy z Rudolf- Rempel- Berufskolleg w Bielefeld, Berufskolleg Senne der Stadt Bielefeld (Niemcy) i Obchodną Akademią w Koszycach (Słowacja).

Projekt zakłada wyjazd 32 uczniów kl. III  technikum w zawodach technik ekonomista ,  technik handlowiec i  technik cyfrowych procesów graficznych na 3-tygodniowe (120 godz.)praktyki zawodowe do Bielefeld (Niemcy) i Koszyc  (Słowacja) w latach 2015 - 2017.  Podstawowym celem projektu jest przyrost i doskonalenie umiejętności zawodowych uczestników praktyk, doskonalenie sprawności wykorzystywania przy wykonywaniu zadań zawodowych technologii informatycznych i nowoczesnych narzędzi pracy a także  porozumiewania się w  języku angielskim, niemieckim i słowackim w sytuacjach zawodowych i życia codziennego.  Wpłynie to w perspektywie  na większą atrakcyjność osób biorących udział w projekcie na rynku pracy, ułatwi proces przechodzenia od  procesu uczenia się do zatrudnienia. Projekt przewiduje staranne przygotowanie językowe i pedagogiczne przed wyjazdem na praktykę oraz przygotowanie kulturowe odbywające się częściowo w szkole wnioskodawcy i częściowo w krajach partnerskich.

Efektem projektu będzie skonfrontowanie  w warunkach realnych nie tylko umiejętności zawodowych i językowych  ale także ważnych na rynku pracy  kompetencji społecznych i komunikacyjnych. Wyjazdy do Niemiec i Koszyc będą również okazją do poznania tradycji i kultury tych krajów, otworzą na odmienność, nauczą tolerancji i szacunku do tej odmienności. Projekt promuje mobilność, elastyczne formy zatrudnienia i przedsiębiorczość. Ponadto projekt udoskonali system praktyk, zwiększy atrakcyjność oferty edukacyjnej szkoły oraz pogłębi współpracę między szkołami i pracodawcami w Polsce, Niemczech i Słowacji. Realizacja projektu pokaże uczniom, że technik wykształcony w Polsce, ma realne szanse na znalezienie zatrudnienia również w zagranicznych firmach. Pobudzi ciekawość świata, da nowe spojrzenie na europejski rynek pracy, otworzy jego uczestników na inne kultury, pokaże inne warunki życia i alternatywne metody spędzania wolnego czasu.

Projekt przewiduje upowszechnienie rezultatów w szkole wnioskodawcy, środowisku lokalnym  a także w szkołach i otoczeniu szkół partnerskich.

Nawiązana w projekcie współpraca zostanie w przyszłości wykorzystana do tworzenia i realizacji nie tylko projektów mobilności uczniów i kadry, ale także partnerstw strategicznych oraz w dziedzinie sportu i kultury.

Koordynatorem projektu jest Pan Tomasz Marmaj.

Poprawiony: poniedziałek, 30 stycznia 2017 14:39
 

rok szkoły w ruchu

Drukuj PDF

W roku szkolnym 2013/14 nasza szkoła przystąpiła do akcji "Ćwiczyć każdy może" organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

Celem akcji jest zdobycie tytułu „Szkoła w Ruchu”, przyznawanej przez Ministra Edukacji Narodowej dla tych placówek, które podejmą działania prozdrowotne, profilaktyczne zwiększające aktywność fizyczną uczniów.

Szczegóły akcji na stronie: http://www.szkolawruchu.men.gov.pl

Obszar 1

Na lekcjach wychowania fizycznego proponujemy szeroki wachlarz form aktywności ruchowej, tak by każdy uczeń mógł odnaleźć dyscyplinę sportową dla niego ciekawą i interesującą.

 

Obszar 2

Uatrakcyjniamy lekcje wychowania fizycznego i staramy się szukać nowatorskich rozwiązań  wprowadzając nowe formy aktywności ruchowej.

Działania te pozwalają  uczniom na sprawdzenie swoich możliwości w nowo poznanych formach sportowo-rekreacyjnych, tym samym daje szansę znalezienia ulubionego sportu  tzw. „Sportu życia”, a także zwiększyły  możliwości oddziaływania na zachowania zdrowotne uczniów.

 

Obszar 3

Edukacja zdrowotna to istotny obszar naszej pracy, na który kładziemy ogromny nacisk. Systematycznie poszerzamy świadomość uczniów dotyczącą wpływu aktywności fizycznej na organizm młodego człowieka oraz promujemy zdrowy styl życia, prowadząc warsztaty, pogadanki i dyskusje tematyczne, wykorzystując przy tym prezentacje multimedialne i organizując konkursy o tematyce zdrowotnej.

 

Obszar 5

Ważną formą działalności sportowej w naszej w szkole jest organizacja turniejów i rozgrywek szkolnych. Umożliwia ona wzięcie udziału we współzawodnictwie sportowym każdemu chętnemu uczniowi. Obok  organizacji turniejów i rozgrywek, ciekawą forma spędzania wolnego czasu był wyjazd na narty  .

Poprawiony: środa, 26 marca 2014 15:30
 

Obszar 5

Drukuj PDF

Obszar 5 - Pozalekcyjne zajęcia sportowe

Ważną formą działalności sportowej  w naszej w szkole jest organizacja  turniejów i rozgrywek szkolnych. Umożliwia ona wzięcie  udziału we współzawodnictwie  sportowym każdemu chętnemu uczniowi.

W tym roku szkolnym młodzież uczestniczyła w rywalizacji sportowej

 

  • Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

 

  • Walentynkowy turniej piłki siatkowej par mieszanych

 

  • Turniej  Streetballa

 

  • Turniej koszykówki dziewcząt z klas I

 

  • Rozgrywki w badmintona

 

  • Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej dziewcząt


Obok  organizacji turniejów i rozgrywek, ciekawą forma spędzania wolnego czasu był wyjazd na narty

 

Turniej Walentynowy – relacja z turnieju

Stretball- relacja z  rozgrywek

Wyjazd na narty – relacja z wyjazdu

Poprawiony: sobota, 29 marca 2014 21:27
 

Obszar 3

Drukuj PDF

Obszar 3 - Edukacja zdrowotna

Edukacja  zdrowotna to istotny obszar naszej pracy ,na który kładziemy ogromny nacisk. Systematycznie poszerzamy świadomość uczniów, dotyczącą wpływu aktywności fizycznej na organizm młodego człowieka oraz promujemy zdrowy styl życia, prowadząc warsztaty, pogadanki i dyskusje tematyczne, wykorzystując  przy tym prezentacje multimedialne i organizując  konkursy o tematyce zdrowotnej.

 

Warsztaty  pt. „Aktywność fizyczna, a praca naszego mózgu”


 

Warsztaty  pt. Zdrowy styl życia – co się kryje pod tym hasłem?.

 

Konkurs na prezentacje multimedialną pt  Aktywność fizyczna + Zdrowa żywność = Sukces

 

Scenariusz zajęć pt.: Zdrowy styl życia – co się kryje pod tym hasłem?.

Scenariusz  zajęć  pt. „Aktywność fizyczna, a praca naszego mózgu”

Poprawiony: środa, 26 marca 2014 15:28
 

Obszar 2

Drukuj PDF

Obszar 2 - Alternatywne formy

Uatrakcyjniamy  lekcje wychowania fizycznego  starając się szukać nowatorskich rozwiązań i wprowadzając nowe formy aktywności ruchowej. Uczniowie  maja okazje  sprawdzić  swoje  możliwości w nowo poznanych formach sportowo-rekreacyjnych, tym samym zwiększyć szansę znalezienia ulubionego sportu  tzw. „Sportu życia”, a także  oddziaływać na zachowania zdrowotne uczniów.

 

Nordic  walking

 

Ćwiczenia fitnesowe z  hantlami

Ćwiczenia fitnesowe z  taśmami

Ćwiczenia fitnesowe z  piłkami gimnastycznymi

 


Tchoukball

 

 

 

Boules


Scenariusz  lekcji z gry Tchoukballa

Scenariusz lekcji z gry  Petanque

Poprawiony: piątek, 28 marca 2014 12:28
 


Strona 3 z 5SEKRETARIAT

czynny

7.30 - 15.30

English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś312
mod_vvisit_counterWczoraj956
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2186
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu6088
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10183
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu18683
mod_vvisit_counterOd początku2161377

Online (ostatnie 20 minut): 18
Twój nr IP: 3.235.41.241
,
Dzisiaj jest: Kwi 13, 2021