logo
Home Dla Ucznia „ODKRYWAJ NIE TYLKO OCZAMI…” W RZESZOWSKIM EKONOMIKU

„ODKRYWAJ NIE TYLKO OCZAMI…” W RZESZOWSKIM EKONOMIKU

Drukuj PDF

Dnia 17 lutego br. w sobotę  o godz. 12.00 młodzież naszej szkoły organizuje wydarzenie pt. „Odkrywaj nie tylko oczami…”realizując projekt  pt. „Młodzież dla Miasta”. Patronatem akcji jest Estrada Rzeszowska w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury a gospodarzem Zespół Szkół Ekonomicznych.

Główną atrakcją dnia będzie otwarcie wystawy  pt. „Zobaczyć w ciemności” inspirowaną „Niewidzialną Wystawą” w Warszawie. Specjalnie na tę okazję zostało  wyremontowane  i  zaaranżowane pomieszczenie w piwnicy szkolnej, które przez długi czas nie było użytkowane.  Zwiedzający w całkowitej ciemności odbędą wycieczkę po „niewidzialnym pokoju”. Nie zabraknie niespodzianek i zagadek…..

Wydarzenie rozpocznie koncert szkolnego zespołu „Muzyczny Zaułek”, następnie odbędą się liczne i różnorodne warsztaty odkrywające tajemnice życia codziennego ludzi niewidomych  i niedowidzących. Będą one prowadzone przez osoby z Podkarpackiego Związku Niewidomych oraz uczniów szkoły z projektu. Dodatkowo w programie m.in.: mini sesja filmowa na temat życia w ciemności oraz możliwość odbycia ciekawych rozmów o dysfunkcjach wzroku. Jedną z atrakcji będzie prezentacja obsługi smartfona bez użycia wzroku czy też poruszanie się z białą laską używaną przez osoby niewidome.  Całość  przedsięwzięcia, które  wpisze się w historię  ponad stuletniej szkoły  było możliwe dzięki hojności sponsorów, pomysłowości i pracy młodzieży. Docelowo Wystawa „ Zobaczyć w ciemności” ma być stałą atrakcją szkoły udostępnianą do zwiedzania.

Wstęp na akcję i wystawę jest wolny.

Serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci!!!

Poprawiony: piątek, 06 kwietnia 2018 10:45  


SEKRETARIAT

7.30 - 15.30

English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś180
mod_vvisit_counterWczoraj456
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1149
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu3855
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3445
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu17281
mod_vvisit_counterOd początku2005597

Online (ostatnie 20 minut): 11
Twój nr IP: 18.232.186.117
,
Dzisiaj jest: Lip 07, 2020