logo
Home Dla Ucznia W nagrodę do Nyiregyhazy

W nagrodę do Nyiregyhazy

Drukuj PDF

12 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wybrali się na organizowaną przez Miasto Rzeszów wycieczkę do położonej we wschodniej części Węgier Nyíregyházy, która jest miastem partnerskim Rzeszowa. Udział w wycieczce był nagrodą dla uczniów, którzy maja 100% frekwencję. A podobno nie opłaca się chodzić do szkoły. Opiekunem naszej grupy była profesor Agata Ozga-Myc.

 

Wielką atrakcją węgierskiego zoo, od której rozpoczęliśmy zwiedzanie, było fokarium. Jest ono świetnie przygotowane, z ogromną przestrzenią dla zwierząt i dużymi możliwościami podglądania fok przez zwiedzających. Część fokarium przy głównej alei ma poziom wody na wysokości ok. 2 m, więc wszystko widać, a w innym miejscu można zejść w dół, poniżej poziomu wody. O godzinach 11.00, 13.00 i 15.00 odbywają się pokazy z fokami przy specjalnej trybunie dla widowni. Jest ona jednak za mała, aby pomieścić wszystkich chętnych, więc lepiej przyjść wcześniej i zająć miejsce, aby potem nie stać z boku, gdzie mało widać. Pokazy są rewelacyjne.

 

Obok fokarium można zobaczyć m.in. pingwiny i niedźwiedzia polarnego. Inna fajna rzecz to wiszący pomost prowadzący nad sektor ze zwierzętami afrykańskimi.

Wchodzi się na niego po schodkach i z góry obserwuje np. żyrafy czy antylopy. Jest tam także strefa odgrodzona wiszącymi łańcuchami - łatwa do przejścia dla ludzi, ale nie do sforsowania przez zwierzęta. Mogą tam chodzić swobodnie małe małpki. W innym z kolei miejscu, klatka dla małp ma część zasłoniętą deskami ze specjalnie zrobionym otworem.

Dalej jest najnowsza i największa atrakcja zoo - tzw. Zielona Piramida. Na parterze tego budynku utworzone jest oceanarium. Na początku jest kilka wielkich akwariów z kolorowymi rybkami, ale najlepsze jest po środku - tunel, w którym dookoła zwiedzających, włącznie z sufitem pływają egzotyczne ryby z rekinami na czele! Wygląda to wprost niesamowicie, a atmosferę wzbogaca jeszcze odpowiednia muzyka.

Mimo że podróż zajęła prawie dwa razy tyle czasu, ile zwiedzanie, a pogoda bywała miejscami kapryśna, większości z nas bardzo podobało się zarówno miasto, jak i widoki. Myślę, że będziemy miło wspominać tę wycieczkę.

Tomasz Zegar, kl.2 BL

Poprawiony: wtorek, 07 maja 2013 10:53  

SEKRETARIAT

7.30 - 15.30

English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś525
mod_vvisit_counterWczoraj501
mod_vvisit_counterW tym tygodniu525
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu3737
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7562
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu13130
mod_vvisit_counterOd początku1889424

Online (ostatnie 20 minut): 14
Twój nr IP: 3.234.214.179
,
Dzisiaj jest: Gru 15, 2019