logo
Home Dla Ucznia Krzysztof Jasiński zwycięzcą XVIII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menedżerskich

Krzysztof Jasiński zwycięzcą XVIII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menedżerskich

Drukuj PDF

W dniach 11-12 kwietnia 2013 r. w Koninie odbył się finał Turnieju Wiedzy i Umiejętności  Handlowo-Menedżerskich. Spośród 60 finalistów z całego kraju najlepszym okazał się uczeń klasy IV ct Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie - Krzysztof Jasiński.

Gratulujemy zwycięzcy świetnego wyniku!!!

W tegorocznej edycji turnieju brało udział 101 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju. Uczestniczyło w nim ponad 2500 uczniów. W konkursie tym wyróżnieni zostali również Dawid Antczak
i Dawid Majda z klasy IV ct, którzy w eliminacjach okręgowych zdobyli ponad przeciętne wyniki.

W ubiegłym roku szkolnym tytuły laureatów Turnieju Wiedzy
i Umiejętności  Handlowo-Menedżerskich
uzyskało 2 uczniów naszej szkoły.

Turniej od 18 lat przyczynia sie do podnoszenia wiedzy
i umiejętności zawodowych, promuje uczniów posiadających ponadprzeciętną wiedzę i zdolności mene­dżerskie, kształtuje postawy i myślenie przedsiębiorcze oraz zachęca do zachowań przedsiębiorczych w praktyce. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, finaliści Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Finał turnieju odbył się w Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.
W pierwszym dniu, uczestnicy odpowiadali na pytania testowe w języku polskim oraz  wybranym języku obcym. Rozwiązywali też zadanie praktyczne z zakresu analizy ekonomicznej, korzystając z programów komputerowych. Ta część zmagań finałowych wyłoniła 10 laureatów. Krzysztof Jasiński ukończył ją z wysokim wynikiem punktowym, dającym mu 2 miejsce.

 

W drugim dniu zawodów finaliści najpierw odpowiadali na krótkie pytania dotyczące  tematu przewodniego tegorocznej edycji: Zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie. W ten sposób wyłoniono 7 najlepszych uczestników, którzy w kolejnych rundach odpowiadali na pytania problemowe oraz wykonywali różne zadania (krzyżówka, kalambury ekonomiczne, układanka pojęciowa) korzystając z przedstawionych przez Komisję prezentacji. Oprócz wiedzy i umiejętności praktycznych, uczestnicy musieli wykazać się logiką myślenia, sprawnością i szybkością działania oraz dużą odpornością na stres.

 

Opiekę merytoryczną i organizacyjną turnieju w szkole pełnią Marta Kruczek-Grochala
i Danuta Ferenc.

Poprawiony: poniedziałek, 15 kwietnia 2013 21:56  


SEKRETARIAT

7.30 - 15.30

English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś218
mod_vvisit_counterWczoraj556
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1298
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu4643
mod_vvisit_counterW tym miesiącu15541
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu16600
mod_vvisit_counterOd początku1981668

Online (ostatnie 20 minut): 11
Twój nr IP: 34.204.168.209
,
Dzisiaj jest: Maj 26, 2020