logo
Home

Technik rachunkowości

Drukuj PDF

Jest zawodem uniwersalnym i bardzo potrzebnym. Żadna firma nie może funkcjonować bez księgowości. Praca technika rachunkowości jest pracą biurową. Polega na sporządzaniu i kontroli dokumentów księgowych firmy, ewidencjonowaniu zmian zachodzących w jej majątku i kapitale, ustalaniu wyniku finansowego firmy, sporządzaniu zestawienia obrotów i sald, rachunku zysków  i strat.

Informacje dodatkowe

Technik rachunkowości jest idealnym zawodem dla osób dokładnych i sumiennych, którym niestraszne są wszelkiego rodzaju rozliczenia, analizy oraz sprawozdania finansowe. Wybierz zawód, który pozwoli Ci jednocześnie na rozwijanie Twoich zainteresowań oraz znalezienie wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Plan nauczania technikum obejmuje wszystkie przedmioty ogólnokształcące wg planu nauczania liceum ogólnokształcącego. Nauka przedmiotów zawodowych rozpoczyna się od klasy pierwszej. W trakcie nauki szkoła organizuje praktyki zawodowe u pracodawców w firmach i instytucjach, w rzeczywistych warunkach pracy. Istnieje możliwość odbycia praktyk zagranicznych w ramach programu ERASMUS+. Zdobędziesz też wiele dodatkowych umiejętności na organizowanych kursach, warsztatach i zajęciach prowadzonych w szkole, bądź przez pracodawców, m.in. biura rachunkowe, czy Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Absolwent po ukończeniu szkoły będzie przygotowany do pracy w wyuczonym zawodzie, może także kształcić się dalej na studiach po zdaniu egzaminu maturalnego.

 W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikacje zawodowe udokumentowane certyfikatami:

a)      Kwalifikacja 1: EKA.05 Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych,

b)      Kwalifikacja 2: EKA.07 Prowadzenie rachunkowości,

a po ukończeniu szkoły dyplom zawodowy technika rachunkowości.

Pobierz Informator o Egzaminie zawodowym


Sylwetka absolwenta:

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik rachunkowości będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

a)      prowadzenia rachunkowości firmy,

b)      dokonywania rozliczeń finansowych i przygotowywania ich do weryfikacji,

c)      przeprowadzania analiz w zakresie finansów i księgowości,

d)      sporządzania sprawozdań finansowych,

e)      wykonywania typowych czynności planistycznych i analitycznych,

f)       obsługi programów finansowo-księgowych,

g)      wykonywania podstawowych czynności biurowych.


Technik rachunkowości znajduje zatrudnienie w komórkach rachunkowości we wszystkich podmiotach gospodarczych, w działach księgowych, w biurach rachunkowych, w jednostkach i zakładach budżetowych, bankach i instytucjach ubezpieczeniowych, a także urzędach skarbowych i urzędach jednostek samorządu terytorialnego.

Absolwent po ukończeniu szkoły będzie przygotowany do pracy w wyuczonym zawodzie, może także kształcić się dalej na studiach po zdaniu egzaminu maturalnego.


Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

Kształcenie w zawodzie technik rachunkowości odbywa się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach kształcenia zawodowego:

a)      pracownia technik biurowych,

b)      pracownia analizy ekonomicznej,

c)      pracownia kadr i płac,

d)      pracownia rachunkowości.

Pracownie te wyposażone są w sprzęt i oprogramowanie, z którego korzysta wiele jednostek gospodarczych: pakiet programów INSERT (Rachmistrz GT, Rewizor GT, Subiekt GT, Gratyfikant GT), program Płatnik.

Kształcenie przedmiotów ogólnokształcących prowadzone jest w pracowniach wyposażonych w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, umożliwiające realizację podstawy programowej, programów nauczania oraz przygotowanie do egzaminu maturalnego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Uczniowie mogą ponadto korzystać z centrum multimedialnego w bibliotece szkolnej, auli, sali konferencyjnej, sali relaksacyjnej i nowoczesnej siłowni.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zobacz pracownie

pracownie


Poprawiony: niedziela, 02 maja 2021 15:30  
English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś178
mod_vvisit_counterWczoraj421
mod_vvisit_counterW tym tygodniu599
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu3255
mod_vvisit_counterW tym miesiącu11813
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu12733
mod_vvisit_counterOd początku2246999

Online (ostatnie 20 minut): 12
Twój nr IP: 3.235.175.15
,
Dzisiaj jest: Wrz 27, 2021


Chcesz zobaczyć Wystawę
KLIKNIJ !!!NASI PARTNERZY