Moje praktyki spędzam w firmie CD Werbemittel. Jest to firma reklamowa. W dniu wczorajszym pojechaliśmy do szkoły na godzinę 8. Zostali nam przedstawieni uczniowie z którymi będziemy spędzać najbliższe 3 tygodnie. Okazało się że moim opiekunem jest Peter który pochodzi ze Słowacji lecz od 10 lat mieszka w Niemczech. Po przedstawieniu się sobie udaliśmy się w miejsce praktyk. Peter pokazał mi całą firmę. Właściwie od razu wzięliśmy się do pracy, na początku pracowałem w pokoju gdzie przyjmuję się i wysyła towary. Można powiedzieć że to były sprawy logistyczne. Później zajmowałem się pakowaniem i wysyłaniem towarów. Na samym końcu ważyliśmy i nadawaliśmy przesyłki, tak wyglądał mój pierwszy dzień w pracy.

W dniu drugim okazało się że mamy zadanie jechać do magazynku i pakować sprzęt elektroniczny zajęło nam to praktycznie cały dzień pracy.

Muszę przyznać że w firmie panuje bardzo dobra atmosfera trochę byłem zaskoczony na jakim luzie tutaj się pracuje. Nie ma żadnych problemów z porozumiewaniem się ponieważ u pracowników w firmie CD Werbemittel bardzo duży nacisk kładzie się na język angielski. Po dwóch dniach muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z wykonywanej przez siebie pracy.

Patryk

Dodaj odpowiedź