Archiwum kategorii ‘Praktyki’

Coraz bliżej końca…

czwartek, Listopad 24th, 2011

Jak to mówią: środa minie, tydzień zginie… Jest to niestety już mój ostatni wpis do bloga o mojej pracy. Wczoraj nie mieliśmy dostępu do internetu, więc dzisiaj nadrabiam ;) W środę musiałem zaksięgować pewne operacje gospodarcze. Było to m.in. rozliczenie z pracownikiem pobranej przez niego zaliczki na zakup rzeczy do biura i zapłata za zakupione rzeczy w hurtowni. Praktyki niestety bardzo szybko mijają :/ ale za to niebawem powrót do Polski ;)

Dawid

Ostatni Poniedzialek :)

poniedziałek, Listopad 21st, 2011

Niestety nasze praktyki powoli dobiegaja konca, juz ostatni tydzien praktyk w Monachium. Moj nowy tydzien rozpoczne w nowym dziele marketingowym bardz sie z tego ciesze bo mam szanse sie nauczyc nowych rzeczy w firmie. Dzisiaj zapoznalam sie z zasadami wstepnymi a takze przedstawiono mi co musi robic pracownik marketingu.  Po przekazaniu mi wrzystkich wiadomosci zabralam sie do przygotowania graficznego reklamy firmy w ktorej odbywam praktyki, przygotowywalam umowy a takze sporzadzilam tabele wyjazdow na targi, konferecje prcownikow . Bardzo mi sie spodobal dzial marketingowy .

Justyna :)

Środowe popołudnie

środa, Listopad 16th, 2011

Dzisiejszy dzień upłynął mi bardzo szybko. Po wykonaniu swoich obowiązków postanowiłem, ż e dzisiejszy dzień zakończę atrakcjami, które są w Monachium. Udałem się do Sea Life,  gdzie zobaczyłem wspaniałe okazy słonowodnych ryb. Było to dla mnie fascynujące przeżycie , ponieważ od 5 lat interesuje się akwarystyką. Następnie udałem na wzgórze, skąd miałem bardzo dobre widoki na Monachium i Centrum Olimpijskie.

Dawid

München

wtorek, Listopad 15th, 2011

Witam!

U nas wszytsko w porzadku, weekend spedzilismy bardzo milo, bylysmy na wycieczce w Salzburgu. Pogoda dopisala, miasto przepiekne, cale tetni muzyka Mozarta, weszedzie ja sychac, a momentami nawet wrecz czuc ;)

Od poniedzialu znow wrocilismy do rzeczywistowsci, mlodziez pracuje, a ja odwiedzam ich miejsca pracy, rowmawiam z pracodawcami, sprawdzam sokumenty, omawiam sprawy biezace :) u niektorych osob bylam nawet 2 razy.

Wszyscy pracodawcy sa z naszych praktykanow bardzo zadowoleni, chwala ich punktualnosc, sumiennosc, rzetelnosc, zaangazowanie,  pracowitosc i wiedze.

Wczoraj bylam u Justyny, a dzisiaj u Edyty w pracy. Zarowno ich pracodawcy jak i wspolpracownicy nie moga sie dziewczyn nachwalic. Wykazuja sie one nie tylko duza wiedza i zaradnoscia, sa tez bardzo komunikatywne jezykowo i chetne do pomocy w kazdej sytuacji. W pracy wykazuja sie zarazem kreatywnoscia jak tez zdyscyplinowaniem.

Pozdrawiam bardzo serdecznie z München :)

Marta Turzanska

Pod okiem Pani Marty

wtorek, Listopad 15th, 2011

Dzisiejszy dzien na praktykach zaczal sie wizytacja Pani prof. Marty Turzanskiej. Moj opiekun- Dr. Bernhard Ertl przywital Pania prof. bardzo uprzejmie po czym oprowadzil nas po calym Uniwersytecie opowiadajc nam czym sie zajmuje i jakie sa jego cele. Nastepnie Pani Marta mogla zobaczyc na czym polegaja moje codzienne zadania i obowiazki. Po wizycie zabralam sie do dalszej pracy w dziale finansowo-ksiegowym, w ktorym sie przez jeszcze kilka dni bede znajdowac. Dzisiaj zajmowalam sie przygotowywaniem wiarygodnych, biezacych i kompletnych (wynikajacych z ksiag rachunkowych) danych niezbednych do do prawidlowego zarzadzania Jednostka.

Pozdrawiam, Edyta

Drugi tydzien rozpoczety :)

wtorek, Listopad 15th, 2011

Niestety ten czas tak szybko leci :( to juz drugi tydzien w Monachium az trudno w to uwierzyc, ze za mna caly tydzien nauki na prakykach :) :) Moj drugi tydzien (poniedzialek) rozpocza sie wizytacja Pani Profesot Marty Turzanskiej to byl bardzo mily dzien , chociaz ciezko sie wstawalo po tak wspanialym weekendzie :) ) Ja i moja opiekunka oprowadzilismy pania Marte po calej firmie opowiadajac czym sie  firma zajmuje, a takze pani Turzanska z opiekunka rozmawialy o mnie czym sie zajmuje na praktykach i czy wypelniam wszystkie powierzone mi zadania. Po wizytacji zabralam sie pracy. Dzisiaj mialam mozliwosc zapoznaniem sie jak sie zaklada konta ale i tez planowanie kont. I wten sposob minął mi mile dzien :) )

Justyna

Paul Trading- pierwsze dni

czwartek, Listopad 10th, 2011

Pierwszego dnia zostały mi przedstawione przepisy BHP i p.poż, obowiązki pracowników i ogólna struktura firmy.

Przez następne dni zajmowałem sie głównie sprawami związanymi z marketingiem firmy, doborem strutury oraz elementami marketningu mix w firmie handlowej.

środa, Listopad 9th, 2011

Moje praktyki spędzam w firmie CD Werbemittel. Jest to firma reklamowa. W dniu wczorajszym pojechaliśmy do szkoły na godzinę 8. Zostali nam przedstawieni uczniowie z którymi będziemy spędzać najbliższe 3 tygodnie. Okazało się że moim opiekunem jest Peter który pochodzi ze Słowacji lecz od 10 lat mieszka w Niemczech. Po przedstawieniu się sobie udaliśmy się w miejsce praktyk. Peter pokazał mi całą firmę. Właściwie od razu wzięliśmy się do pracy, na początku pracowałem w pokoju gdzie przyjmuję się i wysyła towary. Można powiedzieć że to były sprawy logistyczne. Później zajmowałem się pakowaniem i wysyłaniem towarów. Na samym końcu ważyliśmy i nadawaliśmy przesyłki, tak wyglądał mój pierwszy dzień w pracy.

W dniu drugim okazało się że mamy zadanie jechać do magazynku i pakować sprzęt elektroniczny zajęło nam to praktycznie cały dzień pracy.

Muszę przyznać że w firmie panuje bardzo dobra atmosfera trochę byłem zaskoczony na jakim luzie tutaj się pracuje. Nie ma żadnych problemów z porozumiewaniem się ponieważ u pracowników w firmie CD Werbemittel bardzo duży nacisk kładzie się na język angielski. Po dwóch dniach muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z wykonywanej przez siebie pracy.

Patryk

Greinwalder&Partner

środa, Listopad 9th, 2011

Na praktyki chodzę do firmy Greinwalder, która zajmuje sie podpisywaniem kontraktow z najlepszymi fitness clubami w monachium ale i tez na caej Europie . Na początku moja opiekunka oprowadziła mnie po całej firmie, opowiadając mi gdzie się co znajduje a także zapoznała mnie z zasadam jakie panauja w tej firmie  . Jestem zadowolana z mojego miejsca pracy ponieważ panuje tu świetna atmosfera i mogę się od nich dużo nauczyć . :) :)

Justyna

Praktyki w Monachium- początki

środa, Listopad 9th, 2011

Witam:)

Rozpoczął się kolejny dzień praktyk. Dopiero pierwszy tydzień, a sporo się już wydarzyło. Odwiedziliśmy już Centrum Kultury Polskiej w Monachium, zwiedziliśmy przepiękne centrum miasta ze znanym Marienplatz i Mariensaeule, odwiedziliśmy naszą partnerską szkołę Bosch FOS gdzie młodzież poznała swoich współpracowników z którymi udała się do swoich zakładów pracy.

Uczniowie odbywają praktyki w :

- Krystian- PAUL Trading e.K. Procurement, Engineering&Consulting

-Edyta- Universitaet der Bundeswehr

-Justyna- Greinwalder&Partner Marketing Servises

-Patryk- CD Werbemittel

-Dawid- Mohr- Villa

Większość młodzieży jest bardzo zadowolona ze swoich miejsc pracy oraz z atmosfery tam panującej. Wszyscy zostali bardzo miło i ciepło przyjęci i wszystko wskazuje na to, że współpraca będzie się dobrze układać. Ja odwiedzam po kolei wszystkie zakłady pracy, wczoraj byłam u Dawida. Jego firma zajmuje się szeroko rozumianą kulturą i jej promowaniem. Niemieccy pracodawcy są z niego bardzo zadowoleni, nie mają żadnych problemów z porozumieniem się i wszyscy mają nadzieję, że ich współpraca będzie w dalszym ciągu tak owocna jak dotychczas.

Muszę już kończyć, ponieważ spieszę się aby odwiedzić w pracy Justynę. Wieczorem zaś wszyscy spotykamy się na evencie w naszej partnerskiej szkole Bosch FOS. Wysłuchamy wszyscy wspólnie z naszymi niemieckimi przyjaciółmi wykładu nt. ochrony środowiska, a następnie weźmiemy udział w dyskusji na ten temat.

Jutro przed nami kolejny dzień pracy, w sobotę zaś kolejne przyjemności, ponieważ na ten dzień zaplanowany mamy wyjazd do Austrii i zwiedzanie Salzburga.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Marta Turzańska