Archiwum kategorii ‘Przygotowania’

Przygotowania

sobota, Listopad 5th, 2011

Dzisiaj odbyło się ostatnie spotkanie przygotowujące nas do 3 tygodniowych praktyk w Monachium. 35 godz języka angielskiego z Panią prof. Anną Pochwat i 25 godz z Panią prof. Martą Turzańską o kulturze Niemiec minęło tak szybko, nawet nie wiemy kiedy. Te zajęcia bardzo nam się przydadzą do naszego wyjazdu, który to będzie już jutro! Czas więc teraz wiedzę teoretyczną przełożyć na wiedzę praktyczną.

Edyta

środa, Październik 26th, 2011

Witamy !!!

Jesteśmy trzecią grupą odbywającą 3 – tygodniowe praktyki zawodowe w Monachium w ramach projektu „Praktyka w nowoczesnych firmach szansą dla absolwentów technikum”.

Naszą praktykę odbywać będziemy w dniach 7 – 25.11.2011.

Uczestnicy to uczniowie technikum w zawodzie technik ekonomista (Justyna Mularz, Edyta Wachnicka, Dawid Majda) oraz technik handlowiec (Krystian Witowski, Patryk Bieda). Naszym opiekunem w czasie trwania praktyki będzie Pani Marta Turzańska (nauczyciel języka angielskiego).

Od września br. uczestniczymy w przygotowaniach językowych (język angielski) prowadzonych przez Panią Annę Pochwat oraz kulturowych prowadzonych przez Panią Martę Turańską.

Mamy nadzieję że zdobyte wiadomości pozwolą nam „odnaleźć się” w listopadowej niemieckiej rzeczywistości  :-)

Pozdrawiamy

Przygotowania

piątek, Maj 6th, 2011

Za dwa dni wyjazd!

Dzisiaj przygotowania do praktyk w Monachium dobiegają końca. Już od ponad 3 miesięcy ciężko pracowaliśmy i uczyliśmy się, żeby godnie reprezentować naszą szkołę w Niemczech :) Za nami wiele godzin przygotowujących nas do wyjazdu: przez 35 godzin Pani prof. Anna Pochwat uczyła nas poprawnej konwersacji oraz  języka angielskiego zawodowego. Na zajęciach prowadzonych przez Panią prof. Martę Turzańską poznaliśmy kulturę niemiecką oraz rozmawialiśmy o stereotypach Polaków do Niemców i sposobach ich zwalczania. Zajęcia były bardzo interesujące.  Naszym opiekunem podczas praktyk będzie P. prof. Anna Pochwat.

Wszyscy z niecierpliwością odliczają godziny do wyjazdu i mamy nadzieję, że w Monachium będziemy się dobrze bawić i dużo się nauczymy ;)

PiotreK

środa, Listopad 3rd, 2010

Przygotowania do wyjazdu dobiegają końca. Za nami już mnóstwo godzin zajęć przygotowujących nas do wyjazdu: 35 godzin języka angielskiego zawodowego (prof. A. Pochwat) i 25 godzin przygotowania kulturowego (prof. M. Turzańska). Naszym opiekunem podczas wyjazdu jest Pani prof. A. Chmielowiec.

Mamy nadzieję że spędzimy tam fajnie czas.

Dawid